Hitből, emberségből cselekedtek

2010. szeptember 22., címkék: utca átnevezés, második világháború, református helytállók, budapest, Háttér, jane haining

A skót református Jane Haining mellett evangélikus lelkész, katolikus egyházi emberek, politikusok és külföldi diplomaták lettek a budapesti rakpartok új névadói.

Budapest rakparttal emlékezik a skót református mártírra

2010. augusztus 01., címkék: Háttér, utca átnevezés, budapest

Az 1944-ben Auschwitzban elhunyt misszionáriusnő, Jane Haining nevét viseli június óta a pesti alsó rakpart Lánchíd és Erzsébet híd közötti szakasza. Igaz, egyelőre sem utcanévtábla, sem emléktábla nem jelzi az átnevezést. A skót református Jane Haining, a tekintélyes Vörösmarty utcai iskola nevelőnője a vészkorszakban sem volt hajlandó hazatérni és kitartott többségében zsidó neveltjei mellett. Egy áruló feljelentése alapján tartóztatta le a Gestapo, majd a haláltáborba deportálták.

Kálvin utca avatás és kiállítás Lábatlanban

2010. július 29., címkék: kálvin emlékév, Gyülekezeti hírek, utca átnevezés

A Lábatlani Református Egyházközség szeretettel várja az érdeklődőket a Kálvin emlékévek keretében szervezett ünnepi rendezvényére, melyet augusztus 22-én vasárnap tartanak.